Aktuality

MŠ Záhumenní

Včelky - hurá na uši!

Včelky - hurá na uši!

20.6. 2024 se Včelky vydaly autobusem do Štramberku. První zastávku měly v chaloupce, kde na ně čekala paní cukrářka a společně si každý udělal své ucho, které si po upečení snědl. Pokračovali jsme na Trúbu, do kostela a pekárny štramberských uší, aby děti viděly, že se uši dají dělat více způsoby. Výlet nejen za ušima jsme si náramně užili.


Sportovní dopoledne na ZŠ Alšova

Sportovní dopoledne na ZŠ Alšova

19.6. 2024 byly předškoláci pozváni na akci ku příležitosti olympijských her, kterou si připravili žáci deváté třídy ZŠ Alšova. Děti školy si připravily sportovní dopoledne pro některé předškoláky blízkých MŠ. Naše Včelky běžely jako o závod. Všechny děti  s radostí aktivity plnily a za běžecký závod byly všichni odměněni.  


Včelky navštívily záchrannou službu

Včelky navštívily záchrannou službu

18.6.2024 Včelky navštívily záchrannou službu v Kopřivnici. Prohlídky si hasičské auto u kterého se v horkým dnu zchladily vodou:).  Vyzkoušely si, jak správně provést nepřímou masáž srdce a také jaké to je být upoutaný na lůžku pro zraněného. Navštívily sanitku a také se dozvěděly, co vše v tomto voze je.


Ahoj školko - loučení s předškoláky

Ahoj školko - loučení s předškoláky

13.6.2024 proběhlo pasování předškoláků na školáky. Děti si pro rodiče připravily písničky, které za celý školní rok zpívaly nejraději a také zatančily. Také rodiče ukázaly své taneční dovednosti:).  Na zahradě MŠ proběhly další aktivity a také ochutnávka dobrot, které rodiče donesly.A na konec si všichni opékali. 


Divadlo v MŠ - Loupežník a slunečnice

Divadlo v MŠ - Loupežník a slunečnice

4.6. 2024 nás navštívila Leonka s pohádkou Loupežník a slunečnice. Pro nepřízeň počasí se konalo divadlo uvnitř. Všechny děti se bavily, zpívaly a také aby stále neseděly si malinko na místě zatančily a protáhly.   


Výlet Ostrava - Dinopark

Výlet Ostrava - Dinopark

23.5. 2024 dvě třídy z naší školky navštívily Dinopark v Ostravě. Děti shlédly pohádku v 3D kině a pozdravily všechny dinosaury v celém Dinoparku. Pro některé děti to byla první návštěva. Všem se výlet moc líbil.


Včelky - Vanaivan (koloběh vody)

Včelky - Vanaivan (koloběh vody)

21.5. 2024 se třída Včelek zúčastnila programu na téma Voda ve skautském centru Vanaivan. Děti se proměnily v kapičky, zahrály si hru jak se kapičky vypařují a také se dozvěděly co je to koloběh vody. Ve skupinkách si složily puzzle a také vyrobily vlastní čističku vody.


Svátek maminek

Svátek maminek

V pátek 17. května jsme ve školce přivítali nejen maminky, ale i celé rodinky. Děti se vystrojily a předvedly veselé tancování, zpívaly i povídaly básničky. Maminky potěšily vlastnoručně vyrobenými dárečky a přáníčky... a objetím a pusinkami:) Museli jsme se vyrovnat s nepřízní počasí a bohužel i s nečekaným zrušením objednaného programu (ze zdravotních důvodů) I tak věříme, že děti své maminky potěšily a udělaly jim radost.


Canisterapie pomáhá

Canisterapie pomáhá

Krásný dárek věnovala všem dětem maminka od Zuzanky, paní Axmanová. V pátek 10. května přišla na zahradu školky se svými pejsky, s Nikim a Eywou. Děti si je mohly pohladit, krmit je piškoty, prolézat tunelem, či pejska obkreslit. Viděli jsme, jak se pejskové chovají, co umějí a jak reagují na povely své paničky. Děkujeme za příjemné setkání a představení "léčení psí láskou":)


Včelky - Výlet na Červený kámen

Včelky - Výlet na Červený kámen

6.5. 2024 jsme se se Včelkami vydali na nejvyšší bod Kopřivnických vrchů. Chtěli jsme dojít k prameni Kopřivničky, ale čas nám to nedovolil. U horské chaty na Červeném kameni měly děti různé aktivity, které plnily. Skládaly puzzle obojživelníků, cvičily se žábou, skládaly s přírodninami a také zpívaly písničky o žabce a žížale. Po celou dobu nám krásně svítilo sluníčko a vanuly k nám různé krásné vůně jarníh keřů.


Ekologická vycházka 30.4. 2024

Ekologická vycházka 30.4. 2024

Děti ze základní školy Alšova si pro nás připravily krásný program - ekologickou vycházku ke Dni Země.  Sešli jsme se u základní školy. Děti se rozdělily do 4 skupin.  Společně jsme vyrazili na Váňův kámen. Děti ze základní školy měly připravené různé úkoly, které pomáhaly našim dětem ve skupinkách cestou plnit a celou cestu se o Včelky staraly. Společně jsme se naučili i básničku ke Dni Země. Vycházku jsme ukončili na Kamenárce, kde jsme se rozloučili a Včelky spěchaly do MŠ na oběd.


SLUNÍČKA na Vanaivanu

SLUNÍČKA na Vanaivanu

V pondělí 29.dubna se třída Sluníček vydala do Skautského střediska Vanaivan, kde paní lektorky připravily pro děti ekoprogram- "život v trávě". Hravou formou poznávaly drobné živočichy a jejich vývoj. Z vajíček se protahovaly a lezly jako housenky, i si je vytvořily. Jako motýlci děti sosaly sladký nektar. Hledaly, prohlížely a seznamovaly se s dalšími živočichy. V krásném prostředí Vanaivanu, za slunečného dopoledne, si děti užily skvěle připravený program:)


SLUNÍČKA ve Štramberku

SLUNÍČKA ve Štramberku

V pátek 26.dubna jely nejmladší děti na výlet. Autobus nás dovezl pod náměstí a pak jsme procházeli malebnými uličkami a poznávali typickou architekturu Moravského Betléma. Po schodech jsme vystoupali až ke Štramberské Trúbě a odměnou nám byl krásný výhled i dobrůtky z domova :) Nahlédli jsme také do voňavé pekárny a ochutnali perníkovou specialitu- štramberské uši. Sláva, nazdar výletu... jsme si mohli na závěr zazpívat, výlet se opravdu vydařil. Počasí nám přálo a ve Štramberku jsme strávili…


Včelky navštívily ZUŠ

Včelky navštívily ZUŠ

V pondělí 15.4. 2024 se Včelky šly podívat do umělecké školy v Kopřivnici. Navštívily výtvarný ateliér, hudební i taneční místnost a viděly, co vše se v téhle škole mohou naučit. Dozvěděly se, jak se maluje portrét, na jaké hudební nástroje se mohou učit hrát a také si zatančily s tanečnicemi.


"Matička Země"

Po Velikonocích 3.4. 2024 se všechny MŠ sešly na náměstí v Kopřivnici, aby instalovaly své výrobky v novém pavilónu. Odměnou jim bylo dovádění s klaunem Jirkou. Na tvoření naší "Matičky Země" se podílela všechna oddělení naší MŠ. Naši Zemi znázorňuje postava ženy, která je celá z přírodního materiálu. 


Velikonoce na Fojtství

Velikonoce na Fojtství

Na zelený čtvrtek, 28. března, jsme navštívili muzeum Fojtství, kde probíhá výstava velikonočních vajíček a pohlednic paní A. Ohnůtkové s názvem Radostné Velikonoce. Viděli jsme spoustu krásných, různě ozdobených vajíček a dekorací. I vejce pštrosí, husí, křepelčí, voskové, dřevěné, aj. Děti také tvořily a odnesly si domů své ozdobené vajíčko a motýlka.


Škola bruslení - Včelky

Škola bruslení - Včelky

V měsících únor a březen Včelky navštěvovaly zimní stadion v Kopřivnici. Všechny děti bruslení bavilo a na konci všichni jezdily bez pomocníčků.


Budoucí prvňáčci

Budoucí prvňáčci

V pátek 22.3. 2024 děti z třídy Včelek navštívily ZŠ Alšova. Vyzkoušely si, jaké je to sedět v lavicích a dělat úkolky a prohlédly si také šatny. Někteří budoucí prvňáčci se školniho prostředí obávaly, ale po chvíli obavy vymizely. 


Badatelské pondělí - březen

Badatelské pondělí - březen

V březnu jsme začali opět s naším bádáním. Na jaře se příroda probouzí a my změny pozorovali všude kolem nás. Navštívili jsme Kamenárku, Váňův kámen a jeho okolí. Nakonec také Příbor a Paseky. Pozorovali jsme  a učili jsme se nejen prvni jarní kytičky. Cesty nám zkrášlovaly stromy, které se s časem měnily v nádhernou podívanou. Na našich cestách jsme  také potkávali i různá zvířátka, která jsme občas nakrmili.


Hody, hody, doprovody...

Hody, hody, doprovody...

Velikonoce jsou za dveřmi, a tak je čas se naladit, připravit:) Ve čtvrtek 21. března rodiče s dětmi ve tvořivých dílnách vyráběli z papíru i přírodních materiálů velikonoční dekorace, vajíčka, slepičky, kuřátka i zajíčky. Domů si odnesli veselé a nápadité výtvory. 


Velikonoční výzdoba města

Velikonoční výzdoba města

I naše školka se zapojila do velikonoční výzdoby našeho města. Třída Včelek a Berušek ve dnech  18. a 19.3. 2024 ozdobily strom na novém náměstí v Kopřivnici svými vyrobenými plastovými ozdůbkami.


Velikonoční tvoření s MŠ Motýlek

Velikonoční tvoření s MŠ Motýlek

15.3. 2024  nás navštívila MŠ Motýlek, aby si s pomocí našich dětí vytvořily velikonoční vajíčka a zasadily osení. Společně si zazpívaly také písničku Jaro přišlo a  po té se  vydaly k nedalekému hřbitovu, kde do potoka děti hodily Moranu a společnou písní se takhle rozloučily se zimou.  


BERUŠKY - pečeme rohlíky

BERUŠKY - pečeme rohlíky

Dnes jsme si zahráli na malé pekaře. Nejprve jsme si společně zopakovali co do pravého kynutého těsta patří a poté jsme pozorovali jak roste kvásek a zadělali na těsto. Každý si vyzkoušel, jak se kynuté těsto míchá. Po malé chvíli čekání dostal každý svůj díl, který si vyválel na dlouhého "hada" a zapletl jej. Zbytek práce byl na našich skvělých kuchařkách, které rohlíky upekly.  Dobrou chuť! 


Výlet do hvězdárny Valašské Meziříčí

Výlet do hvězdárny Valašské Meziříčí

5.3. Včelky a Berušky navštívily hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Děti byly rozděleny na dvě skupiny a každá se usadila do lavic a poslechla si přednášku i s videoprojekcí o tom, jak to v tom vesmíru chodi, co tam můžeme vidět i nevidět. Pro Včelky to byla i taková reflexe k tomu, co si zapamatovaly ze školky z dětmi voleného tématu,, Průzkumník ve vesmíru,,. Děti si také prohlédly dalekohled, kterým mohou v případě pěkného počasí sledovat oblohu. 


Cirkusový karneval 2024

Cirkusový karneval 2024

Zábavný, barevný, pestrý, plný cirkusových masek- to byl karneval ve školce. V pátek 16. února jsme přivítali klauny, šašky, akrobaty a tanečnice. Přišli i krotitelé a divoké šelmy. Užili jsme si veselé dopoledne se spoustou her, hudby, tance a legrace. Všechny masky dostaly jablíčko a perníkové medaile- klauny. Karnevalu předcházely veliké přípravy. Děti se podílely na výzdobě tříd, tvořily (i předváděly) cirkusové postavy i zvířata, zkoušely akrobacii, žonglování, aj. A zhlédli jsme úžasné…


Minikoprstar 2024

Minikoprstar 2024

6.2. 2024 proběhla v naší školce Minikoprstar. Přihlásilo se mnoho dětí z každého oddělení. Všechny vystupující všichni ocenili velkým potleskem. Porota vybrala však jen ty nejlepší, kteří dostali malé odměny a  vybrala pouze 2 postupující do finále. To se konalo 14.2. 2024 v KDK. V KDK jsme se k prvním místům nedostali,ale nevadí.  K vystoupení před tak velkým publikem je potřeba mnoho odvahy a my děkujeme za krásný a odvážný výkon a podporu všech, co fandili:)


Badatelské pondělí - říjen, listopad

Badatelské pondělí - říjen, listopad

V měsíci říjen a listopad jsme měli už naše badatelské pondělí přizpůsobené počasí. Poznávali jsme okolí našeho města. Pozorovali proměny počasí, které nám podzim přinesl. Sbírali jsme plody lesa, abychom si s němi mohli dále hrát. Venku jsme vytvořili mandaly z přírodnin, malovali obrázky a tvořili skřítky a také si uvařili čaj ze šípků. Také si přírodniny sbírali do MŠ, abychom si školku vyzdobili. Taky jsme sbírali plody, které jsme později donesli zvířátkům do krmelce. Budeme se těšit na jaro, kdy opět…


Vystoupení s MŠ Motýlek

Vystoupení s MŠ Motýlek

V průběhu měsíce října se třída Včelek připravovala společně s dětmi s MŠ Motýlek  na společné vystoupení na XXVI. ročníku mezinárodní přehlídky tance, zpěvu a dramatické tvorby dětí a mládeže s handicapem. Vystoupení proběhlo 4.11.2023 v KDK v Kopřivnici. ,,Létáme v oblacích,, bylo téma tohoto ročníku a my si krásně zalétali a vystoupení užili.  


Adventní čas

Adventní čas

- čas setkávání, tvoření, tradic, očekávání... * Třída Sluníček vytvořila vánoční baňky a kapříky a ozdobila vánoční stromek na MÚ spolu s vedením města. Každá rybička nese přáníčko, které vymyslely starší děti. * Strom ve školce se proměnil v "zimní" díky vločkám, hvězdičkám a andílkům z tvořivých dílen rodičů a dětí. V rámci spolupráce připravilo DC Motýlek pro třídu Včelek vánoční setkání s tvořením. A pro rodiče jsme připravili jarmark plný vánočních dekorací, ozdob, přáníček. *…


VANAIVAN- STROM

VANAIVAN- STROM

Ve čtvrtek 19. října jsme s třídou Včelek navštívili Skautské středisko Vanaivan v Kopřivnici.Zde byl pro děti připravený program na téma "Strom".Děti zábavnou formou prováděly různé aktivity na toto téma.Povídaly si s paní instruktorkou o stromech a jejich plodech, hledaly kartičky a skládaly podle životního cyklu stromů, zahrály si hru na mrazíky a nakonec si ve skupinkách vyrobily skřítky podzímníčky. I když tento den byl chladný, všem se moc líbil.A tím jsme ukončili dlouhé a zajímavé téma…