Poznáváme naše město Kopřivnici + Minizátopek

MŠ Česká

V rámci tématu Poznáváme naše město – Kopřivnici, si povídáme o všem, co s Kopřivnicí souvisí – důležité budovy ,továrny, kde bydlíme, učíme se znát svou adresu, kdo známý se v Kopřivnici narodil, nebo co se v Kopřivnici vyrobilo.

A jednu z významných památek jsme navštívili  - Slovenskou strelu. Tam nám kurátorky Technického muzea umožnily prohlédnout si prostory opraveného motorového vozu, který je národní kulturní památkou. Mohli jsme obdivovovat krásu opraveného vozu jak zvenku tak i zevnitř. Jedinečný zážitek umocnil pohled shora na krásnou zlatou střechu. Moc se nám Slovenská strela líbila a jsme rádi, že se nám návštěva podařila – dokonce jsme zjistili, že jsme byli úplně první návštěva pro veřejnost, které se podařilo tuto památku shlédnout.

Cestou zpět jsme mohli obdivovat krásné vozy Tatra – vystavené před  budovou ředitelství Tatra, které se v Kopřivnici vyrábějí.

Potom jsme navštívili Technické muzeum osobních automobilů a prohlídli si všechny historické exponáty – obzvláště první automobil na světě Präsident.

Nakonec jsme nemohli vynechat Expozici Dany a Emila Zátopkových, o kterých víme, že to byli olympijští medailisté. Na počest Emila Zátopka jsme běželi štafetový závod „Minizátopek“ na hřišti ZŠ E.Zátopka. A jako Emil jsme získali  zlaté medaile!!!! Všem 10 závodníkům moc blahopřejeme. Ostatním dětem a také rodičům děkujeme za fandění a podporu při  závodech.

 


Galerie