Vánoční pohádka

MŠ Pionýrská

Vánoční pohádka je autorským dílem naší vedoucí paní učitelky Markéty Fišerová a maminky Lucie Polívkové. Tyto dvě dámy se dokázaly prostřednictvím internetu spojit a společnými silami připravit pro děti adventní kalendář v podobě pohádky o panence Andělce a autíčku Herbím. 

Poetický příběh vypráví o putování Andělky a Herbího, kteří se ztratili dětem cestou od babičky, zpátky za svými dětmi. Každý den čeká tyto dva kamarády setkání se zajímavým zvířecím kamarádem. Zvířátka vypráví o sobě, o svém životě, apod. Na konci krátkého příběhu je pro děti připraven úkol i omalovánka k příběhu. 

Důležité je vyzdvihnout výtvarný počin paní Lucie, jejichž kresby jsou pro děti srozumitelné, vlídné a děti s nimi rády pracují. 

Děti své adventní kalendáře dostali na začátku prosince, aby mohli každý den sledovat cestu Andělky s Herbím, která skončila na Štědrý den. Snad se podařilo dětem ukrátit dlouhý čas a vznikla i krásná upomínka na školku. 

Velkou podporou pro vznik "knížky" byla paní Barbora Krestová, která na úkor vlastního času vytiskla pohádku pro všechny děti a svázala. Díky její obětavosti mohli paní učitelky pracovat s dětmi a připravovat další aktivity spojené s předvánočním časem ve školce. Děkujeme!