Králíček Ouško

MŠ Pionýrská

Důležitou součástí naší školky je i náš ušatý kamarád na zahrádce. Tento králičí kluk do naší školky přišel jako mláďátko a vyrůstal spolu s dětmi, na které je zvyklý a má rád jejich přítomnost. Není to však jen kamarád na mazlení a hraní. Děti si mohou vyzkoušet, jaká zodpovědnost je mít na starost takové zvířátko. Nejstarší děti, ze třídy Rosniček se starají, aby každý den dostal najíst a měl čerstvou vodu. Vidí také, že se králíkárna musí i pravidelně čistit a je třeba řešit, jak nakládat s odpadem, který kolem králíčka vzniká.

S mladšími dětmi se zase učíme, jak vlastně takový králíček vypadá, co může jíst a co jeho bříšku zase vůbec neudělá dobře. Naše milé paní kuchařky nám pro králíčka nechávají nespotřebovanou zeleninu z kuchyně. Díky tomu už víme, že zbytky nemusíme jen vyhazovat do koše, ale některé můžeme využít i jako krmení.

Ouškovi je třeba také dopřát dostatek pohybu a čerstvé trávy. Když byl menší, nechávali jsme ho pást v ohrádce. Nyní na jaře je náš průzkumník mnohem větší a odvážnější, tak mu s dětmi dopřáváme pohyb po celé zahradě na vodítku. Králíček je spokojený a děti se učí, jak králíčka na vodítku správně vodit a netahat. Také pro Ouška vymýšlíme zábavu a rozhodli jsme se ho i něco málo naučit. Krásné jarní počasí nám s dětmi dovolí využívat venkovní učebnu, kde tvoříme výrobky ze dřeva. Nyní již s dětmi plánujeme výrobu překážek ze dřeva a králíčka bude brzy čekat krásná překážková dráha.


Galerie