Do školičky na kole, koloběžce či pěšky ...

MŠ Pionýrská

V naší školce je spousta kreativních učitelek, dětí a rodičů. Často se tedy stává, že přichází nové myšlenky a zkouší se nové věci. Některé mají natolik kladné ohlasy všech zúčastněných, že se z nic stává každoroční opakování a naše tradice. 

Jedna z velmi povedených myšlenek, která v reakcích předčila naše očekávání byla výzva Pěšky, na koloběžce či na kole, na čerstvém vzduchu bude vesele. Tato výzva se poprvé zrealizovala v naší mateřské škole v červnu 2019. Jejím cílem bylo, zapojit co největší počet dětí pro absolvování cesty do školky či ze školky jinak než autem. Děti i rodiče byli báječní, výzvu přijali a větší polovina dětí sbírala razítka za absolvování cesty do školky bez auta po dobu jednoho měsíce. Na konci měsíce vznikl nejen součet společně nachozených kilometrů, který by nám stačil na cestu do Prahy a půlku cesty zpátky. Ale také zážitky ze společných cest a povídání, z času, který spolu děti s rodiči strávili. 

V září 2020 jsme tento projekt realizovali za podpory města Kopřivnice a vznikl nádherný počin, kdy se do společné myšlenky zapojilo osm mateřských škol a celkem 332 dětí. Krátký článek proběhl také v Kopřivnických novinách. http://www.koprivnice.cz/index.php?id=koprivnicke-noviny-koprivnice&tema=do-vyzvy-do-skolicky-pesky-na-kolobezce-ci-na-kole-se-zapojilo-332-deti&clanek=27681

Už se těšíme co přinese třetí ročník :-)


Galerie