Informace

 

 

Rekonstrukce kuchyně a elektroinstalace budovy

Od 21.6. 2021 bude naše MŠ uzavřena z důvodu rekonstrukce kuchyně a elektroinstalace celé budovy.

Dále oznamujeme, že během června už budeme pomalu chystat prostory školky - sundávání ozdob na zdech, z oken apod.

Děkujeme za pochopení.

 

Zahrada MŠ pro veřejnost

Od 1.6. do 16.6. bude otevřená zahrada naší MŠ - vždy pondělí a středa od 16-20 hodin za příznivého počasí. 

O prázdninách bude zahrada uzavřena kvůli rekonstrukci MŠ.

Aktuality

Pedagogové

Provozní zaměstnanci

vedoucí stravování

Bc. Romana Csapaiová

kuchařka

Zatím nevíme

školnice

Iveta MatulováO nás

 

Kdo jsme

Jsme dvoutřídní MŠ, která se nachází na okraji města Kopřivnice. Je obklopená krásnou přírodou, lesy, loukami, řekou, což nám dává možnost vycházek v každém ročním období. Součástí MŠ je zahrada a vlastní školní jídelna.

Jako vesnická školka jsme neodmyslitelnou součástí celé obce, a proto nechybíme na žádné tradiční akci, kterou obec pořádá. Vystupujeme v kulturních domech Mniší a Vlčovice, účastníme se masopustního a lampionového průvodu, s místním dobrovolným sborem hasičů pořádáme Živý betlém a navštěvujeme místní hospodářství.

 

Co je pro nás důležité

Díky tomu, že se naše školka nachází v krásném prostředí Beskyd a vybízí k podnětným vycházkám a objevování přírody, denně ji chceme využívat k podrobnějšímu poznávání a sledování živočichů žijících ve volné přírodě, na dvoře, ve vodě, k poznávání přírody ve všech ročních obdobích, ke zkoumání a objevování neznámého. Chceme u dětí probudit kladný vztah k místu a prostředí, kde společně žijeme a radovat se z toho, co nám příroda nabízí. Směřujeme k získávání nových poznatků z oblasti environmentální a k ochraně přírody.

Naší prioritou je i dobrá spolupráce s rodiči a dodržování tradic a zvyků. Proto je během roku pro rodiče připraveno několik akcí – besídky, tvořivé dílny, akce pro tatínky, společná brigáda na zahradě, sportovní odpoledne, společný celodenní výlet, apod. Každoročně s dětmi slavíme Vánoční svátky, Masopust, vynášení Morény, Velikonoční svátky a snažíme se tyto i další zvyklosti více poznávat.

Naším cílem je vychovat sebejisté a samostatné děti, které se budou schopny využívat získané zkušenosti v praktických situacích a uvědomit si, že za své jednání nesou důsledky. Chceme dětem předat základní hodnoty, na kterých je založená naše společnost a vést děti k pochopení, že všichni lidé mají stejnou hodnotu a že pracovitost a činorodost jsou přínosem do dalšího života.

 

Co u nás najdete

V naší MŠ najdete kolektiv empatických učitelek a příjemnou, rodinnou atmosféru. V průběhu roku pořádáme různé akce s návazností na aktuálně probírané téma. Navštěvujeme místní hospodáře, pořádáme společné brigády na zahradě, tvořivé dílny, akce pro tatínky, sportovní odpoledne, celodenní výlety apod. Nabízíme také možnost předplaveckého a lyžařského výcviku či bruslení. V průběhu školního roku se přímo v mateřské škole uskutečňují různá divadelní představení pro děti a příležitostně navštěvujeme také divadlo a kino v Kopřivnici.

Zaměřujeme se na logopedickou prevenci, při které využíváme logopedický koutek, jež je bohatě vybaven logopedickými pomůckami a zrcadlem. V rámci logopedické a sluchové prevence úzce spolupracujeme se speciálním pedagogem – Mgr. Alenou Pokornou.

Nutno neopomenout vlastní školní kuchyň a jídelnu, která dětem poskytuje plnohodnotnou, zdravou a chutnou stravu.

Programy

Formuláře

Formuláře ke stažení v PDF

Stravování

Speciální pedagog

Speciální pedagog pro Mateřské školy Kopřivnice: 
Mgr. Alena Pokorná
Tel.: 730 543 671
více informací zdeDůležité kontakty

Vedoucí učitelka
Tel.: 737 230 789


Adresa:
Mniší 132
742 21 Kopřivnice


Ředitelka organizace Mateřské školy Kopřivnice: 
Bc. Hana Borosová
Tel.: 556 808 808, 556 813 305
Tel.: 731 194 043
více informací zde