Aktuality

MŠ Lubina

NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

Využili jsme slunečného a teplého počasí a vyrazili jsme se Skřivánky v úterý na Dopravní hřiště. Spojili jsme to s výletem a do Kopřivnice jsme šlapali pěšky.  Na Dopravním hřišti nás pak čekaly koloběžky, semafory, dopravní značky, kruhový objezd, směrové šipky a spoustu zážitků i nenadálých dopravních situací...


VELIKONOČNÍ KOPŘIVNICE

VELIKONOČNÍ KOPŘIVNICE

VELIKO, KOKOKO, VELIKONOCE. Jak se chystáme na Velikonoce ve školce, to už víme, ale jak se na tento jarní svátek připravuje město Kopřivnice? To jsme jeli prozkoumat ve čtvrtek sami. Bylo prima počasí, autobus nám taky jel rozumně, tak jsme po svačině vyrazili. Nejprve jsme si prohlédli veliké květináče s výzdobou jednotlivých škol a školek. Musíme říct, že tam byla spousta prima nápadů. Potom jsme byli překvapeni z velikých vajec. Super. A pak jsme vyrazili do parku, kde probíhaly velikonoční trhy. Paráda.…


UKLÍZELI JSME LUBINU

UKLÍZELI JSME LUBINU

Na Škaredou středu jsme se zapojili do úklidové akce - Ukliďme na Velikonoce Lubinu. Chtěli jsme si naši vesnici uklidit od odpadků. Příroda si zaslouží, aby byla čistá, plná vůní a barev. Odpadky tam nemají co dělat. "Sběračů" sice nebylo mnoho, ale odpadků se mnoho nasbíralo. Děkujeme tedy všem, kdo se do úklidové akce zapojili.


SELI JSME SEMÍNKA

SELI JSME SEMÍNKA

Máme tady březen, měsíc, kdy se probouzí příroda i semínka. Pustili jsme se tedy se Skřivánky do setí semínek řeřichy, rajčat, salátů i okurek. Semínka zaléváme a zpíváme jim - Vstávej semínko holala ... 


JAK JSME PEKLI BERÁNKA

JAK JSME PEKLI BERÁNKA

Jedním z tradičních velikonočních symbolů je beránek s mašlí okolo krku. Ale především je to sladká velikonoční dobrota, která by neměla na Velikonoce na stole scházet. Se Skřivánky jsme se tedy domluvili, že si ve školce vyzkoušíme, jak se beránek peče. Jak nám to šlo, se můžete sami podívat ...


JARO SE POMALU BLÍŽÍ

JARO SE POMALU BLÍŽÍ

Jaro se pomalu blíží a příroda se probouzí. Když se probouzíme my, vítá nás štěbetání ptáčků - zvonek, strakapoud, sýkorky, holoubci, pěnkavy .... tak to je parádní koncert. Někteří se k nám pomalu navracejí z teplých krajin a hledají místo ke stavbám svých hnízd. Probouzí se hmyz, žabky, včelky a další broučci. Z půdy se pomaličku tlačí květy sasanek, petrklíčů, fialek a dalších křehkých kvítků. Probouzíme se i my a netrpělivě vyhlížíme sluníčko. Takže jaro se už opravdu pomalu blíží.


NA BRUSLÍCH

NA BRUSLÍCH

Bruslím, bruslím po ledu, báječně to dovedu... A opravdu to Skřivánkům i menším Vrabčákům na bruslích jezdí. Koukněte se na fotky a sami se o tom přesvědčíte.


ZASNĚŽENOU LESNÍ CESTIČKOU S MYSLIVCEM

ZASNĚŽENOU LESNÍ CESTIČKOU S MYSLIVCEM

Mrzne, sněží, to to zebe, hodně sněhu spadlo z nebe. Zvířátka teď starost mají, jak potravu obstarají... A tak jsme se se Skřivánky rozhodli, že jim v tomto zimním čase pomůžeme a vydali se i se zásobami do lesa ke krmelci. Lesem nás provázel pan myslivec Martin, který nám cestou vyprávěl zajímavosti o lesních zvířátkách, ukazoval různé stopy ve sněhu a na závěr procházky nám vystřelil ze své brokovnice. Užili jsme si bezva studené zimní dopoledne v lese.


VÁNOCE VE ŠKOLCE

VÁNOCE VE ŠKOLCE

Jaké byly letošní Vánoce? Kouzelné, plné očekávání a splněných přání. Jinak tomu nebylo ani u nás ve školce. Pod stromečkem děti našly velikou krabici plnou hraček. Máme tady Vánoce, šťastné a veselé.


VÝSTAVA STRAŠÁKŮ A STRAŠIDEL

VÝSTAVA STRAŠÁKŮ A STRAŠIDEL

Listopad, lísteček na zem spad ... A padají další a další. Zahrady chřadnou a pustnou, ale ne ta naše. Díky tvořivosti a nápaditosti našich dětí a jejich rodičů teď naši podzimní zahradu zdobí různé druhy strašáků, strašidel i duchů. Každé ráno nás vítají při příchodu do školky a odpoledne se zase s námi loučí.  Přijďte se na ně podívat. Zveme vás na venkovní Výstavu strašidel, strašáků i duchů.  


VE VODĚ I POD VODOU

VE VODĚ I POD VODOU

Se Skřivánky jezdíme každou středu na bazén do Kopřivnice, kde společně s trenérkou Petrou zdokonalujeme své plavecké dovednosti. 


AŤ SI PRŠÍ, AŤ JE ZIMA, POD PERGOLOU JE TAKY PRIMA

AŤ SI PRŠÍ, AŤ JE ZIMA, POD PERGOLOU JE TAKY PRIMA

I když venku hodně prší, nás to neodradí, abychom vyrazili ven. Nemusíme hned a vždy vyrazit do terénu, ale můžeme si taky parádně pohrát pod pergolou. 


NA VÝSTAVĚ

NA VÝSTAVĚ

Tak jako každý rok i letos jsme s dětmi navštívili Výstavu ovoce, zeleniny, květin a hub, abychom se podívali, jak úrodné byly Lubinské zahrádky. 


ČTENÁŘSKÝ KOUTEK S PETROU

ČTENÁŘSKÝ KOUTEK S PETROU

KDYŽ NAJDETE KNIHU, KDE K NÁM PROMLOUVAJÍ OBRÁZKY, ČI JEDNODUCHÝ TEXT, JE TO PARÁDA. KDYŽ JEŠTĚ K TOMU POTKÁTE ČLOVĚKA, KTERÝ S OBRÁZKY A TÍM JEDNODUCHÝM TEXTEM V KNIZE PŘÍMO ČARUJE, JE TO SUPER. A KDYŽ TOTO VŠECHNO DĚTI HLTAJÍ S OTEVŘENOU PUSOU, JE TO ÚÚÚÚÚŽASNÉ. A MY JSME TOTO VŠECHNO ZAŽILI.