Aktuality

MŠ Jeřabinka

Zavírání Jeřabinkové zahrady

Zavírání Jeřabinkové zahrady

I letos bylo potřeba připravit zahradu na zimu, a tak jsme nelenili a společně s rodiči a dětmi jsme na úklidu zahrady zamakali. Pohrabali jsme listí, přemístili kompost, zastřihli některé keře a rostliny, zapletli teepee a spálili suché chrastí a šišky ze stromů. Byla to fuška, ale zvládli jsme to, děkujeme! Tak zase na jaře, budeme se těšit!


Škola bruslení

Škola bruslení

Udržet rovnováhu a hrany bruslí na ledě není vždy jednoduché, ale děti ze třídy Broučků a Motýlků jsou borci a zvládají to s přehledem. Ostatně mrkněte sami v naší fotogalerii ...


Exkurze na Jarošův statek

Exkurze na Jarošův statek

Ve čtvrtek 14. října nás ráno u Jeřabinky naložil autobus a vyrazili jsme všichni do Studénky na Jarošův statek. Tam už nás čekaly moc milé paní průvodkyně Danča s Peťou, které nám přiblížily život na farmě. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli péči o zvířata na farmě. Sami jsme poníkům a oslíkům vyčistili stáje, pěkně jsme je vyhřebelcovali a vyčistili jim kopýtka. Taky jsme nakrmili ovečky a vyzkoušeli si králičí parkúr. Na farmě žije i spousta druhů koní. Víme, že někteří jsou určení na těžkou…


Minizátopek

Minizátopek

Poctivý trénink, vytrvalost, spolupráce, nadšení  - to všechno se vyplatilo! Ze čtvrtečního závodu štafetového běhu Emila Zátopka si třída Motýlků odnesly bronzové medaile. Děti ze třídy Broučků se umístily na místě 4. Všem dětem obou tříd moc gratulujeme!


Sokolníci v Jeřabince

Sokolníci v Jeřabince

V pondělí 6. září jsme v Jeřabince zažili dobrodružství. Nad hlavami nám prolétlo několik druhů dravců a za asistence zkušených sokolníků jsme si některé z nich mohli důkladně prohlédnout a pohladit. 


Třešňobraní v Jeřabince

Třešňobraní v Jeřabince

Prázdniny jsme letos uvítali "Třešňobraním", na kterém jsme s dětmi za pomocí rodičů sklidili letošní úrodu třešní z naší školkové zahrady. Z třešní nám naše paní kuchařky udělaly rozvar, který využijeme na oslazení kaší a jogurtů ke svačině. Tatínky jsme rovnou využili na zpracování dřeva na opékání. Po práci jsme si společně opekli přinesené dobroty a popovídali si o našich plánech na léto. 


Zahradní slavnost Motýlků

Zahradní slavnost Motýlků

Tak jako každý rok, i letos proběhla zahradní slavnost předškolní třídy Motýlků. Den plný tance, zpěvu, vůně ohně, mlsání, smíchu, ale i slz dojetí. Po společně strávených letech ve školce čeká děti další výzva v podobě nástupu do základní školy. Tak hezkou plavbu, Motýlci!


Rozloučení s předškoláky ze třídy Broučků

Rozloučení s předškoláky ze třídy Broučků

Ve čtvrtek 10.6.2021 se děti ze třídy Broučků rozloučily s dětmi, které odchází do školy, pohádkou O Sněhurce a sedmi trpaslících. U příležitosti rozloučení se školkou děti dostaly na památku album s fotkami, pár drobností a paní učitelky připravily ovocný raut se zmrzlinou. Přejeme spoustu pěkných zážitků v nové životní etapě!


Technické školky  - tvoříme z balsy

Technické školky - tvoříme z balsy

Od pondělí 24. 5. 2021 jsme se ve třídě Motýlků pustili do výrobků z balsy! Naučili jsme se kreslit plánky a manipulovat s pilkou. Nejen, že nám to parádně šlo, ale taky jsme si u toho užili spoustu legrace!


Den Země v Jeřabince

Den Země v Jeřabince

Ve čtvrtek 22.4.2021 jsme v Jeřabince oslavili Den Země. Ve spolupráci s městem Kopřivnice jsme osázeli truhlíky květinami, které budou zanedlouho zdobit ulice našeho města a zasadili stromy na naší zahradě. Také jsme se rozhodli plnit ekologické výzvy, které přispívají k ochraně přírody (sázíme rostliny, šetříme vodou, třídíme odpad, chodíme do školky pěšky...).    


Sklízíme polníček na naší školkové zahradě

Sklízíme polníček na naší školkové zahradě

I přesto, že se letos zima nechce vzdát vlády, máme za sebou první jarní sklizeň. Na podzim jsme nelenili a  do vyvýšeného záhonu vyseli polníček. A dobře jsme udělali! Zjistili jsme totiž, že polníček přirozeně posiluje imunitu, ale taky odstraňuje únavu a stres, tříbí mysl a zlepšuje náladu! Což se v současné době fakt hodí. Proto si dnes k obědu dopřejeme vlastní polníčkový salát. A na záhonku se nám uvolnilo místo pro náš milovaný hrášek.


Jak to vidíme my a naše/vaše děti...

Jak to vidíme my a naše/vaše děti...

VIZE A VZDĚLÁVACÍ STRATEGIE  MATEŘSKÉ ŠKOLY JEŘABINKA Milí rodiče! Mateřská škola Jeřabinka je naše srdeční záležitost. Máme ji rádi a bude nás těšit, když tady bude dobře všem dětem a také jejich rodičům. Jsme tady pro Vás! Protože víme, že dětem se dobře roste, když jsou v bezpečí, připravili jsme pro všechny adaptační program. Přejeme si, aby maminky a tatínkové mohli být ve školce s námi, kdykoliv si to budou přát, ale především na začátku, kdy si děti teprve zvykají a potřebují společně zažít, že ve…


Velikonoční tvoření pro seniory

Velikonoční tvoření pro seniory

Po velkém úspěchu vánočního tvoření pro seniory, se děti ze třídy Broučků chopily příležitosti a vytvořily velikonoční přání a dekorace. Ty opět vykouzlily úsměv na tvářích nejen seniorům, ale i zdravotníkům v terénu! 


Výstava na Městském úřadě v  Kopřivnici s názvem České Vánoce

Výstava na Městském úřadě v  Kopřivnici s názvem České Vánoce

Betlém k Vánocům neodmyslitelně patří, a tak jsme si jeden takový společnými silami v Jeřabince vyrobili. Stříhali jsme látku, zdobili ovečky vlnou, ale taky jsme se nově učili přišívat knoflíky. Betlém poté putoval do prostor Městského úřadu v Kopřivnici, kde až do ledna zdobil vstupní halu.


Vánoční tvoření pro seniory do domova důchodců

Vánoční tvoření pro seniory do domova důchodců

Čas Vánoc - čas splněných přání. Rozhodli jsme se udělat o Vánocích radost nejen našim/vašim dětem, ale také babičkám a dědečkům v domově seniorů v Kopřivnici. Společně jsme pekli perníčky, které jsme zdobili. Vyráběli různá vánoční přání, krájeli a sušili křížaly z jablíček a plnili vonné pytlíky různými bylinkami. Věříme, že jsme tím udělali radost nejen seniorům, ale také celému jejich personálu!


Pečeme dobroty!

Pečeme dobroty!

Děti ze třídy Motýlků se rozhodly péct muffiny nejen pro sebe, ale také pro všechny ostatní děti ze školky. Nejtěžší bylo dohodnout se, jakou příchuť muffinů upečeme :). Vyhrály čokoládové!


Karneval 2021 v Jeřabince

Karneval 2021 v Jeřabince

Ve čtvrtek 25. 2. 2021 jsme si užili den plný masek, her, tance a dobrot. Zpívali jsme, radovali se a tancovali na terase.