Obrázek č.1

PAPÍR

EKOŠKOLA - hra s papírem

Na druhém setkání našeho EKOtýmu jsme probrali ANALÝZU a PLÁNOVÁNÍ ČINNOSTÍ. Mezitím děti vyráběli maskota z odpadového papíru. Jmenuje se Rulička Popelářová a vítá každého ve spojovací chodbě. Jeden z cílů bylo naučit děti třídit odpadový materiál - začali jsme papírem. Nejdříve jsme vysypali tašku na papír a zjistili jsme, že jsou v něm vyhozené posmrkané kapesníky, čisté papíry a nebo dokonce igelitové sáčky. Odpady jsme pořádně vytřídili. Poté jsme si zahráli společně hru na Třídění odpadů, kterou jsme dostali od Ježíška. Zahráli jsme si na popeláře a k tomu jsme využili padák. Nakonec došla paní Renatka, která má za úkol hlídat množství vyhozeného papíru. Domluvili jsme se, že za měsíc vyprodukujeme nanejvýš 1 kg papíru, aby nám Renatka přidělila usměvavého smajlíka. Jako motivační prvek používáme knihu Kouzelná baterka.

A něco od našich reportérek:

Projekt EKOškolka – pokračujeme i navzdory pandemii

I v listopadu a prosinci pokračujeme v projektu EKOškolka. Zaměstnanci školky, děti i maminky – všichni výše jmenovaní se velmi krásně zapojili a podporují EKOškolku. Nabízí se otázka, co tatínci J ?? Máme možnost i pro muže – vše se dozvíte ve „spojovačce“. Nevíte, co termín „spojovačka“ znamená? Nejste jediní, nic si z toho nedělejte. Jedná se o to, že více návštěvníků školky neví přesně, které schodiště je II. schodiště a která třída je III. třída. Otázkou je také,  kde je ředitelna, nebo už zmíněná „spojovačka“? A díky Vám tatínci (ale klidně i ostatní dobrovolníci), je možné, to změnit. Co takhle, vyrobit návrh na cedulky, které budou po školce umístěny a díky nim, se bude každý po školce lépe orientovat??

Navíc, spojíme, jak se říká, příjemné s užitečným – v našem případě téma ODPAD a téma PROSTŘEDÍ do jednoho!! Vyrobte návrh také cedulky, použijte materiál, který už třeba jednou použitý byl, dřevo, karton, plast, polystyren…co Vás napadne, a přineste nám své návrhy ukázat. Moc Vám děkujeme!!

 

Máme další nápady, pro třídění a šetření odpadů. V listopadu např. proběhl bazárek s oblečením! O dalších Vás budeme průběžně informovat!! Sledujte prosím nástěnky!

 

Hezký den, IS + celý EKOtým
Galerie