Obrázek č.1

Den Země v naší MŠ

V rámci projektu Dne Země jsme se ve školce věnovali několika aktivitám. Přihlásili jsme se do projektu Kampaň obyčejného hrdinství 2021, kdy jsme každý den plnili různé výzvy.

Zasadili jsme kytičky do truhlíků pro město Kopřivnici, které budou zdobit celé město.

Zasadili jsme kytičky do velkých květináčů a ty budou zdobit okolí naší MŠ

Zasadili jsme se před MŠ stromeček, který jsme získali od města. Rozhodli jsme se zasadit smrček stříbrný .Budeme pozorovat jeho růst a už se těšíme, až si ho na Vánoce ozdobíme.

Do vyvýšených záhonků jsme zasadili zeleninku, pažitku, libeček, rozmarýn a to všechno bude k dispozici paní kuchařce při vaření zdravých dobrůtek.

Ušili jsme jednorázové pytlíky ze starých záclon, které budeme my i paní kuchařka používat při nákupu, nebo uchování ovoce a zeleniny.

Uklidili jsme si zahradu a vyčistili nedaleký les Kubáň od odpadků.

Vyrobili jsme si nápisy NEVHAZOVAT LETÁKY a nalepili na schránku MŠ a svých schránek v místě bydliště.

Celý týden jsme plnili úkoly a hry zaměřené na ekoaktivity – hravou formou se učit třídit odpad, pozorování růstu zasazených semínek, tvoření papírových kytiček a zdobení našeho „květinovníku“,tvoření planety Země, rakety, pohybová hra Popeláři a další výtvarné aktivity k tématu.

Vše jsme zdokumentovali a všechny naše činnosti jsou k vidění na výstavě ke Dni Země ve vestibulu MěÚ Kopřivnice. Určitě se tam běžte se svými dětmi podívat.

Snad jsme alespoň trošku přispěli k tomu, aby si děti vážili života na naší krásné a čisté planetě Zemi.
Galerie